Foto ke stažení


Stáhnout ve formátu JPG

Stáhnout ve formátu JPG

Stáhnout ve formátu JPG

Stáhnout ve formátu JPG

Loga ke stažení

Stáhnout ve formátu: JPG AI EPS PDF
Stáhnout ve formátu: JPG AI EPS PDF

 

Repertoár dětské lidové muziky Notičky čítá téměř 200 lidových písní a bezmála 80 koled.

 

Vedle dvorních autorů –Josefa Fialy, Jana Martínka, Alexandra Skutila a Lenky Kolářové, kteří s Notičkami pravidelně spolupracují a upravují speciálně pro ně lidové písně, mají Notičky v repertoáru písně v úpravách hostů (Miroslav Šimandl, Antonín Pecha) a písně, které v podání Notiček zazněly na velkých vánočních či společných koncertech, jejichž autory jsou mj. Jiří Pavlica, Petr Gablas, Jaroslav Krček, Ondřej Hejma a další.

 

Notičky hrají při rozmanitých příležitostech - lidové slavnosti, masopusty, folklorní či jiné festivaly, rodinné oslavy či rauty, divadelní představení. Vzhledem k rozsáhlému repertoáru je muzika schopna připravit samostatné koncertní vystoupení na 15-90 minut. Kromě toho Notičky často vystupují s profesionálními uskupeními či interprety (Hradišťan, The Tap Tap, Jaroslav Svěcený, Peter Dvorský, Václav Hudeček, a další)

 

V repertoáru Notiček jsou také ucelená tematická pásma:

 

Co se v mládí naučíš

 

Námět a hudba: Lenka Kolářová, Josef Fiala

 

Choreografie: Pavla Petrová, Marie Brennerová

 

 

 

Pásmo o tom, jak se Notičky na chvíli ocitnou na zkoušce bez vedoucí a rozhodnout se zazpívat si tak trochu neslušné písničky, které si občas prozpěvují dospělí. A tak si velké i malé Notičky zazpívají veselé kusy jako: Má žena je satorie, Pivíčko je dobrota, Za lesíčkem za lesem a další.

 

(odkaz do fotogalerie: 2012_Tuchlovice_Co se v mládí naučíš_foto: J. Duchoň)

 

 

 

Tuláček liška

 

Námět: Diana Šeplavá a Václav Chaloupek

 

Scénář: Lenka Kolářová

 

Hudba: Josef Fiala, Lenka Kolářová

 

Choreografie: Pavla Petrová, Marie Brennerová

 

 

 

Hudební pohádka na motivy knihy Václava Chaloupky a Diany Šeplavé „Tuláček liška“ vypráví příběh o neposlušném lišáčkovi, který se ztratí v hlubokém lese a při hledání své rodiny potká nejen nové kamarády (ježky, myšky), ale také nebezpečné sousedy (vlky a výry). Pásmo lidových písní doplněné působivými kulisami a kostýmy v návrhu Terezy Balášové.

 

(odkaz do fotogalerie: 2013_Tuchlovice_Tuláček liška_foto E. Burgetová)

 

 

 

Vánoce – Aj dnes v Betlémě

 

Námět: Lenka Kolářová, Pavla Petrová

 

Hudba: Lenka Kolářová, Jan Martínek, Alexandr Skutil, Josef Fiala

 

Choreografie: Marie Brennerová, Pavla Petrová

 

 

 

Pásmo koled mapující příběh Panny Marie, Josefa a Ježíše, doplněné textem evangelia podle Lukáše. Koledy doplňují scénické obrazy a tance v podání taneční složky souboru.

 

 

 

(odkaz do fotogalerie: 2012_Notičky a Harafica_Aj dnes v Betlémě_foto V. Skala)

 

 

 

Vánoce – Putování za vánoční hvězdou aneb Vánoce v proměnách zemí a kultur

 

Námět: Lenka Kolářová

 

Hudba: Lenka Kolářová, Jan Martínek, Alexandr Skutil, Josef Fiala

 

Choreografie: Marie Brennerová, Pavla Petrová

 

 

 

Pásmo koled v proměnách různých kontinentů, zemí a kultur.

 

 

 

Ptačí svatba

 

Námět: Lenka Kolářová, Alexandr Skutil

 

Hudba: Alexandr Skutil

 

Choreografie: Marie Brennerová, Pavla Petrová

 

 

 

Jakže to vlastně vypadá na ptačí svatbě?

 

 

 

Čert a Káča

 

Námět: Lenka Kolářová

 

Hudba: Lenka Kolářová, Josef Fiala

 

Choreografie: Pavla Petrová

 

 

 

Klasický příběh Čert a Káča na podkladě speciálně upravených lidových písní.

 

 

 

(odkaz do fotogalerie:2011_Tuchlovice_Čert a Káča)

 

 

 

 

 

Cibuláři

 

Námět: Lenka Kolářová, Pavla Petrová

 

Hudba: Lenka Kolářová

 

Choreografie: Pavla Petrová

 

 

 

Na cibulovém jarmarku vyvolá příjezd cibulářů pěkný rozruch a jejich hašteření s panenkami nakonec skončí udobřením a veselými společnými tanci.

 

 

 

Balada pro banditu

Námět: Lenka Kolářová

Hudba: Miloš Štědroň, úprava Jan Martínek

Choreografie: Marie Brennerová

Na motivy známé divadelní hry Milana Uhdeho Balada pro banditu připravily Notičky pásmo písní a tanců, ve kterém se odehrává velký příběh lásky a zrady. V pásmu zazní písně v originální úpravě Jana Martínka, které stále těší a dojímají.

 

 

 

 

Zpívání o lásce

 

Notičky disponují bohatým repertoárem písní o lásce a mohou připravit na toto věčné téma vystoupení či samostatný koncert. Vystoupení mohou předvést i v malém obsazení 10 muzikantů. Koncertní program pak ve velkém obsazení (muzika 25 členů a taneční složka 20 členů).

 

 

 

Myslivecká jízda

 

Notičky natočily společně s Loveckým triem samostatné CD věnované tématu lesa, zvířátek a myslivosti. Jsou schopny připravit pásmo jakékoliv délky či speciální koncertní program věnovaný tomuto tématu.

 

 

 

 

 

Chodské písně a tance

 

Chodsko je nedílnou součástí repertoáru Notiček od svého založení. V současné době je v obsazení muziky jedenáctiletý dudák Albert Kříž, který navštěvuje Dudáckou školu Jindřicha Janečka. Velkou zásobu chodských písní doplňují typické chodské tance.

 

 

 

Písně masopustní, jarní a velikonoční

 

Notičky hrají, zpívají a tančí u příležitosti oslav masopustu, vítání jara či velikonočních svátků.

 

 

 

 

 

Dětská lidová muzika Notičky vznikla v roce 1998 v Řevnicích. Soubor, v němž hraje, zpívá a tančí na padesát muzikantů ve věku 3 - 19 let, se zabývá především folklórem středních a jihozápadních Čech a Chodska. Za léta svého působení vychoval několik set dětí, z nichž některé se staly profesionálními hudebníky.

Notičky vystupují na koncertech a festivalech v České republice, pravidelně se účastní mezinárodních folklorních festivalů, ale hrají také v domovech důchodců, pro dětské domovy či tělesně postižené. Notičky se pětkrát úspěšně zúčastnily mezinárodních hudebních festivalů World Fest v Missouri a Festival of Nations v Tennessee v USA. V roce 2008 Notičky natočily pro Českou televizi dva díly nových Zpívánek. Soubor má dosud na kontě osm cédéček, z toho tři vánoční. Poslední desku se čtrnácti zhudebněnými básněmi Jaroslava Seiferta pokřtily Notičky letos v červnu.

Mezi další mimořádné úspěchy souboru patří hraní pro britskou princeznu Annu či společné vánoční koncerty s cimbálovou muzikou Hradišťan v čele s Jiřím Pavlicou, s cimbálovou muzikou Harafica nebo gospelovým sborem Gospel Limited. Zvláštní zmínku zaslouží naše dlouholetá spolupráce s kapelou The Tap Tap Orchestra složenou ze studentů Jedličkova ústavu v Praze.

Podkategorie

Copyright (c) 2013 Notičky