Od konce roku 2015 prošel soubor masivní rekonstrukcí, změny se dotkly skoro všech nástrojů. Nicméně první únorovou sobotu Notičky samozřejmě nechyběly na masopustu v Zadní Třebani.

Hektický týden na přelomu března a dubna začal tradiční velikonoční koledou, která se tentokrát obešla bez sněžení, ovšem nakonec jsme parádně zmokli...

...a zakončil ho hudební ples ve Společenském domě v Zadní Třebani, kam jsme si tentokrát pozvali skvělou kapelu IdealBAND z Rakovníka. První překvapení v režii Marušky Brennerové zmapovalo cestu Sašenky Živné do Jihoafrické republiky, v půlnočním druhém překvapení v hudební režii Kiki Kolářové se pak velké Notičky předvedly jako hvězdy slavného filmu Někdo to rád horké. Nikdo se tentokrát neloučil a pořadatele velmi potěšil nebývale vysoký počet tanečníků, kteří prakticky neslezli z parketu.

Druhou dubnovou sobotu jsme v Letech pomáhali s vynášením Morany. Stejně jako na plese, i tentokrát jsme hráli k tanci.

V polovině dubna jsme zahráli v divadle U Hasičů zaměstnancům španělského velvyslanectví v Praze.

Květen se nesl tradičně ve znamení májových oslav. Zahájili jsme v Černošicích-Mokropsích, pokračovali v Zadní Třebani a končili v Letech.

První červnový víkend jsme nemohli chybět na tradičním košíkářském trhu v Řevnicích, spojeném s královským průvodem císaře Karla IV. z Prahy do Karlštejna.

V polovině června se konal tradiční koncert - Notičky netradičně, jako vždycky v řevnickém Zámečku.

V psychiatrické léčebně v Petrohradu u Rakovníka jsme se představili v sobotu 18. června. O týden později následovalo rozloučení se školním rokem u Martina Wildmanna, s velmi hojnou účastí.

Letní soustředění se tentokrát konalo v Pasekách nad Jizerou. Penzionem Albert zněly zejména nové zhudebněné básně Jaroslava Seiferta, které pro nás připravil dvorní úpravce Pepa Fiala. Po delší době jsme neřešili žádné organizační problémy, soustředění se odehrálo ve veliké pohodě.

Hned první zářijovou sobotu jsme vystoupili na festivalu Hravě a zdravě, který na řevnickém náměstí pořádá OS Náruč.

O týden později jsme zahráli a zazpívali na oslavách 120 let Obce baráčníků v Mnichově Hradišti.

Podzim se nesl ve znamení intenzivních zkoušek na vánoční koncert, který se konal 4. prosince v kostele sv. Šimona a Judy v Praze. Po letech hraní s dalšími soubory jako Hradišťan, The Tap Tap Orchestra či Harafica se tentokrát Notičky představily samostatně. Podávaly se zhudebněné Seifertovy básně a ve druhé polovině koncertu osvědčené koledy české i cizí. Reportáž v Událostech v kultuře z našeho koncertu začíná v čase 13:38.

Se stejným repertoárem jsme vystoupili i na závěrečném koncertu roku 2016, ve Sboru Jiřího z Poděbrad ve Tmani, a to v neděli 18. prosince. Rok jsme završili vánočním večírkem tamtéž.

Copyright (c) 2013 Notičky