Repertoár dětské lidové muziky Notičky čítá na 250 lidových písní a 150 koled.

Vedle dvorních autorů – Josefa Fialy, Jana Martínka, Alexandra Skutila a Lenky Kolářové - kteří s Notičkami pravidelně spolupracují a upravují speciálně pro ně lidové písně, mají Notičky v repertoáru písně v úpravách hostů (Miroslav Šimandl, Antonín Pecha) a písně, které v podání Notiček zazněly na velkých vánočních či společných koncertech, jejichž autory jsou mj. Jiří Pavlica, Petr Gablas, Jaroslav Krček, Ondřej Hejma a další.

Notičky hrají při rozmanitých příležitostech - lidové slavnosti, masopusty, folklorní či jiné festivaly, rodinné oslavy či rauty, divadelní představení. Vzhledem k rozsáhlému repertoáru je muzika schopna připravit samostatné koncertní vystoupení na 15-90 minut. Kromě toho Notičky často vystupují s profesionálními uskupeními či interprety (Hradišťan, The Tap Tap, Jaroslav Svěcený, Peter Dvorský, Václav Hudeček, a další)


V repertoáru Notiček jsou také ucelená tematická pásma:


Hra na řemesla

Námět a hudba: Lenka Kolářová
Choreografie: Marie Brennerová, Pavla Petrová

S pásmem Hra na řemesla se Notičky představily například na mezinárodním folklorním festivalu Tuchlovická pouť v roce 2019. Záznam je k vidění ZDE.


Co se v mládí naučíš

Námět a hudba: Lenka Kolářová, Josef Fiala
Choreografie: Pavla Petrová, Marie Brennerová

Pásmo o tom, jak se Notičky na chvíli ocitnou na zkoušce bez vedoucí a rozhodnout se zazpívat si tak trochu neslušné písničky, které si občas prozpěvují dospělí. A tak si velké i malé Notičky zazpívají veselé kusy jako: Má žena je satorie, Pivíčko je dobrota, Za lesíčkem za lesem a další.

Má žena je satorie

Všechno je to boží dárek

Tuláček liška

Námět: Diana Šeplavá a Václav Chaloupek
Scénář: Lenka Kolářová
Hudba: Josef Fiala, Lenka Kolářová
Choreografie: Pavla Petrová, Marie Brennerová

Hudební pohádka na motivy knihy Václava Chaloupky a Diany Šeplavé „Tuláček liška“ vypráví příběh o neposlušném lišáčkovi, který se ztratí v hlubokém lese a při hledání své rodiny potká nejen nové kamarády (ježky, myšky), ale také nebezpečné sousedy (vlky a výry). Pásmo lidových písní doplněné působivými kulisami a kostýmy v návrhu Terezy Balášové.

Byl jednou jeden les

Cesta do hor - Táto, mámo, v komoře je myš

Vánoce – Aj dnes v Betlémě

Námět: Lenka Kolářová, Pavla Petrová
Hudba: Lenka Kolářová, Jan Martínek, Alexandr Skutil, Josef Fiala
Choreografie: Marie Brennerová, Pavla Petrová

Pásmo koled mapující příběh Panny Marie, Josefa a Ježíše, doplněné textem evangelia podle Lukáše. Koledy doplňují scénické obrazy a tance v podání taneční složky souboru.

Stála panenka Maria

Jozef, můj kochaný

Vánoce – Putování za vánoční hvězdou aneb Vánoce v proměnách zemí a kultur

Námět: Lenka Kolářová
Hudba: Lenka Kolářová, Jan Martínek, Alexandr Skutil, Josef Fiala
Choreografie: Marie Brennerová, Pavla Petrová

Pásmo koled v proměnách různých kontinentů, zemí a kultur.

A máme tu svátky

Ptačí svatba

Námět: Lenka Kolářová, Alexandr Skutil
Hudba: Alexandr Skutil
Choreografie: Marie Brennerová, Pavla Petrová

Jakže to vlastně vypadá na ptačí svatbě? Podívejte se na VIDEO z festivalu Tuchlovická pouť 2018.

Čert a Káča

Námět: Lenka Kolářová
Hudba: Lenka Kolářová, Josef Fiala
Choreografie: Pavla Petrová

Klasický příběh Čert a Káča na podkladě speciálně upravených lidových písní.

Cibuláři

Námět: Lenka Kolářová, Pavla Petrová
Hudba: Lenka Kolářová
Choreografie: Pavla Petrová

Na cibulovém jarmarku vyvolá příjezd cibulářů pěkný rozruch a jejich hašteření s panenkami nakonec skončí udobřením a veselými společnými tanci.

Zpívání o lásce

Notičky disponují bohatým repertoárem písní o lásce a mohou připravit na toto věčné téma vystoupení či samostatný koncert. Vystoupení mohou předvést i v malém obsazení 10 muzikantů. Koncertní program pak ve velkém obsazení (muzika 25 členů a taneční složka 20 členů).

V tej naší studni

Matoušek můj

Hej čuču, hej čuču

Myslivecká jízda

Notičky natočily společně s Loveckým triem samostatné CD věnované tématu lesa, zvířátek a myslivosti. Jsou schopny připravit pásmo jakékoliv délky či speciální koncertní program věnovaný tomuto tématu.

U Starej Břeclavi

Myslivče, myslivče

Střelil myslivec vranku

Koledy letem světem

Na podzim roku 2015 natočily Notičky CD s koledami a vánočními písněmi z celého světa, které hrají na svých vánočních koncertech dodnes. V repertoáru mají Notičky koledy ze Slovenska, Maďarska, Ruska, Anglie, Francie, Katalánska, Švédska...

Dobrý večer

Pastieri, pastieri

Dobrý král Václav

Balada pro banditu

Pásmo písní ze známého divadelního představení brněnského Divadla na provázku. Notičky nazkoušely a sehrály divadelní hru Milana Uhdeho s hudbou Miloše Štědroně v řevnickém lesním divadle v letech 2014 a 2015. S velkým úspěchem představily pásmo na festivalu Setkání muzik v listopadu 2014 - ukázku můžete zhlédnout ZDE.

Zhudebněné básně Jaroslava Seiferta

Čtrnáct básní nositele Nobelovy ceny Jaroslava Seiferta pro Notičky zhudebnil Josef Fiala. Pásmo ze sbírek Chlapec a hvězdy, Maminka a Ticho plné rolniček Notičky poprvé představily o Vánocích roku 2016. Na podzim následujícího roku básně nahrály na cédéčko s názvem Mamince, které pokřtily v rámci koncertu ke 20. výročí muziky v červnu 2018.

Maminčina píseň

Píseň o ranním hledání hub

Chodské písně a tance

Chodsko je nedílnou součástí repertoáru Notiček od jejich založení. Velkou zásobu chodských písní doplňují typické chodské tance.

Písně masopustní, jarní a velikonoční

Notičky hrají, zpívají a tančí u příležitosti oslav masopustu, vítání jara či velikonočních svátků.

Copyright (c) 2013 Notičky