Po hektickém prosinci plném koncertování jsme si dopřáli měsíc a půl volna, abychom byli svěží na masopustní vystoupení 18. února v Zadní Třebani.

V úterý 13. března jsme vítali jaro společně se souborem Musica Bohemica. Koncert s názvem Za dveřmi je jaro se konal v pražském kostele sv. Salvátora.

Poslední březnový den - v sobotu - se ve Společenském domě v Zadní Třebani konal tradiční hudební ples. Opět jsme spojili síly s tanečním orchestrem Karavel a opět bylo veselo - v rámci prvního překvapení bránily Notičky v čele s Mirkem Smolou svůj hrad před nájezdem majetkuchtivých rytířů, zatímco po půlnoci se děti převtělily do rolí Rebelů ze známého muzikálu. Mirkovy modřiny a odřeniny ze šermířského souboje ale nebolely ani zdaleka tak, jako následné loučení s Notičkami: soubor opustil po boku primášky Kiki Kolářové, poslední zakládající členky, která ještě v souboru působila, a také dlouholeté flétnistky Simonky Řezáčové. Nejstarším členem Notiček se tak den po plese stala čerstvě šestnáctiletá basistka Dianka Šeplavá.

Velikonoce proběhly v tradičním duchu - Zelený čtvrtek jsme strávili v Praze na Staroměstském náměstí a v pondělí jsme vyrazili na koledu, tentokrát bez Lenky, která si užívala v Americe. Počasí nám na rozdíl od loňska přálo a koleda byla velmi bohatá, vozík na vajíčka a dobroty praskal ve švech.

První květnovou středu pomohli sboristé, kteří loni v prosinci vystoupili s Tap Tapem v opeře, pokřtít kamarádům z Tap Tapu pokřtít cédéčko. Vydařená akce se konala v divadle Archa v Praze.

V neděli 6. května jsme se vydali na Tuchlovickou pouť, abychom poprvé na veřejnosti představili nové veselé pásmo písniček poněkud lehčího rázu s názvem Co se v mládí naučíš... O necelý týden později, v sobotu 12. května, jsme s pásmem vystoupili na Staročeských májích v Letech. V tentýž den jsme zahráli ještě na májích ve Vinařicích. Pásmo se líbilo i na májích v Zadní Třebani o čtrnáct dní později.

První červnovou neděli jsme nemohli chybět u řevnické zastávky tradičního Královského průvodu. To už byly v plném proudu reprízy muzikálu Ať žijí duchové! v lesním divadle, hráli jsme čtyřikrát - od čtvrtka do neděle - a přišlo téměř tisíc diváků. V orchestru zasedla i desetiletá houslistka Notiček Magdička Routová.

Třetí červnovou neděli jsme se představili na Mezinárodním folklorním festivalu v Plzni. O čtyři dny později Notičky nechyběly na festivalu Zahrada v Praze 8.

V sobotu 23. června jsme uzavřeli školní rok koncertem Notičky netradičně.

V pátek 17. srpna se konala derniéra muzikálu Ať žijí duchové! v lesním divadle ve Sloupu v Čechách. Zahráli si tu s námi i Mirek Smola a Sebi Habeš. Do malebného divadla zasazeného do místního skalního města si podle oficiálních údajů našlo cestu neuvěřitelných 1500 diváků.

Letní soustředění se už potřetí konalo na Tetřevích boudách v Krkonoších. Děti zkoušely staronové písničky a koledy. Po odchodech klíčových členů souboru v březnu s radostí pozorujeme, jak nám dorůstá nová generace muzikantů a zpěváčků.

V sobotu 6. října jsme zahráli a zazpívali v pražské Baráčnické rychtě na sněmu baráčníků.

Ve středu 24. října jsme se představili na zámku v Dobřichovicích, kde jsme pomohli při oslavách deseti let Centra komplexní péče tamtéž.

V pátek 9. listopadu jsme hráli na tradičním Setkání lidových muzik v Praze-Letňanech.

Poslední listopadový čtvrtek jsme na Staroměstské radnici v Praze zahráli na předání cen za Dětský čin roku.

V sobotu 1. prosince jsme ve společnosti pěveckého sboru Gospel Limited pomohli Nadaci Václava a Livie Klausových rozsvítit vánoční strom na Pražském hradě. Hned další den jsme pak rozsvěceli i vánoční strom v Litni.

První prosincový čtvrtek jsme spojili síly s cimbálovou muzikou Harafica z Uherského Hradiště ke společnému koncertu v kostele sv. Šimona a Judy v Praze, na němž jsme představili nové pásmo o narození Krista. Koncert slovem provázel herec Miroslav Táborský.

V sobotu 8. prosince jsme hráli na adventních trzích v Řevnicích. O pět dní později jsme v Tyršově domě v Praze zahráli pro protirakovinové centrum Alen.

Ve čtvrtek 20. prosince jsme zpívali na Koncertu proti konci světa pořádaném TapTapem. Na benefičním koncertu vysílaném Českou televizí simultánně z Prahy, Brna a Ostravy jsme se v pražské Incheba aréně představili ve společnosti Jiřího Suchého a kapel Support Lesbiens, Illustratosphere s Danem Bártou a Chinaski.

Poslední sobota před Vánoci patřila tradičnímu koncertu ve vymrzlém kostele v Karlíku.

Copyright (c) 2013 Notičky