Rok 2011 začal dvěma měsíci relativního klidu. Masopust v Zadní Třebani nás vytrhl z letargie 5. března.

Týden po Masopustu jsme se do Třebaně vrátili, abychom zahráli Jiřímu Nikodýmovi staršímu u příležitosti jeho narozenin.

Na hudebním plese 26. března, kde Notičky opět spojily síly s tanečním orchestrem Karavel, nejprve všechny děti vystoupily s tanečně-pěveckým číslem inspirovaným veselou reklamou na Bobíka. Coby půlnoční představení pak větší Notičky doplněné o příznivce souboru nacvičily pod dohledem Pavlínky waltz na hudbu z filmu Piráti z Karibiku. Tentokrát jsme se rozloučili s podstatnou částí houslové sekce - opustily nás Klárka Dudáková, Natálka Klimtová a Adélka Vinterová.

Ve čtvrtek 21. dubna Notičky zahrály na Staroměstském náměstí v Praze v rámci Velikonočního koncertu. O Velikonočním pondělí se soubor jako každý rok vydal na koledu po Řevnicích. Zmokli jsme parádně…

Druhou květnovou neděli jsme se vypravili na tradiční pouť do Tuchlovic. 28. května jsme se pak představili na Staročeských Májích v Zadní Třebani.

První dva červnové víkendy Notičky spolu s taneční skupinou Proměny a místními ochotníky odehrály v řevnickém lesním divadle celkem pět představení populárního muzikálu Ať žijí duchové! V hlavních rolích se představili Dianka Šeplavá a Vašek Heřman, zahráli si i Kiki Kolářová, Lucka a Jonáš Flemrovi, Anička Kabátová a Filip Heřman. V orchestru pak zasedly Lenka a Milena Kolářovy, Simona Řezáčová a Adélka Jodlová. Představení zhlédlo na 1300 diváků, část výtěžku převyšující 50.000 korun putovala na konto občanského sdružení Náruč.

První červnovou neděli jsme nádavkem k divadlu hráli na řevnickém náměstí císaři Karlu IV. v rámci Královského průvodu. Po vystoupení na festivalu Zahrada 16. června jsme v neděli 19. června uzavřeli školní rok tradičním koncertem Notičky netradičně v řevnickém Zámečku.

Soustředění se konalo opět na konci srpna na Tetřevích boudách v Krkonoších. Tým vedoucích doplnil Mojmír Macek, který spustil nové webové stránky Notiček. Cvičily se hlavně koledy na nové vánoční cédéčko. Supernotička vybrána nebyla, protože všechny Notičky byly stejně úžasné. Deníček ze soustředění si můžete přečíst TADY.

Září a říjen proběhly ve znamení příprav na natáčení vánočního cédéčka s názvem A máme tu svátky. Celkem 22 koled Notičky nahrály v profi studiu v Nouzově nedaleko Unhoště v termínu 17. - 20. listopadu pod dohledem zvukaře Pavla Bohatého a hudebních režisérů Šimona Marka a Honzíka Martínka.

První listopadový pátek jsme si odskočili na tradiční setkání lidových muzik v Praze-Letňanech.

Hektický natáčecí víkend jsme si v sobotu 19. listopadu zpestřili vystoupením nejmenších Notiček pro Baráčníky na Baráčnické rychtě. Jedno oko nezůstalo suché.

Prosinec byl tentokrát mimořádně hektický - po vystoupení na předání cen za Dětský čin roku na pražské Staroměstské radnici vystoupili Notičky první prosincovou sobotu na vánočních trzích na řevnickém náměstí. Hned v neděli jsme opět pomohli rozsvítit vánoční strom na Pražském hradě.

V pondělí 5. prosince vybrané okrojované Notičky vyztužily sbor na koncertě spřáteleného The Tap Tap Orchestra ve Státní opeře Praha. Hodinový koncert s hosty Markem Ebenem, Klárou Vytiskovou, Tonyou Graves, Matějem Ruppertem, Danem Bártou, Kamilem Střihavkou, Janem Haubertem, Xindlem X, Tomášem Hanákem, Davidem Kollerem či Ondřejem Hejmou přenášela přímo Česká televize. Desátého prosince jsme odehráli vánoční vystoupení v krásném prostředí modlitebny Českobratrské církve evangelické v pražské Korunní ulici.

Dvacátého prosince jsme si na oplátku pozvali do pražského Rudolfina The Tap Tap Orchestra ke společnému vánočnímu koncertu s hosty Bárou Basikovou a Ondřejem Hejmou. V rámci koncertu jsme slavnostně pokřtili nové cédéčko pod bdělým dohledem vážených kmotříčků Jiřího Oberfalzera, Šimona Ornesta a bubeníka Tap Tapu Marka Valenty.

Copyright (c) 2013 Notičky