Po obvyklém povánočním vydechnutí zahájily Notičky koncertní rok 2010 na masopustu v Zadní Třebani 13. února. Další masopustní vystoupení následovalo o týden později v domovských Řevnicích, kde se slavilo podle not občanského sdružení Náruč.

Třetí březnovou sobotu se ve Společenském domě v Zadní Třebani konal devátý Hudební ples. Notičky se předvedly nejprve s country písničkou Devil Went Down To Georgia s ďábelskými houslovými sóly a pekelně rychlým přednesem Lucky Flemrové, a po půlnoci pak s gospelem I Will Follow Him v úpravě inspirované filmem Sestra v akci. Na toto vystoupení pružně zareagovaly bývalé Notičky s jiným gospelem Oh Happy Day (Ó, šťastný den, kdy jsem poznal Lenku Kolářovou...). K tanci a poslechu hrál spolu s Notičkami osvědčený Karavel. Smutným okamžikem bylo loučení s flétnistkou Kiki Nechvílovou, která odjíždí za studiem za Velikou louži, a se zpěvačkou Aničkou Ledvinkovou, která se předtím v prvním překvapení představila jako zdatná bubenice.

Na Apríla Notičky zahrály v DBK v Praze, o den později se představily na velikonočních trzích na Staroměstském náměstí a pátého dubna se vypravily jako každý rok s trakařem po Řevnicích za další obrovskou nadílkou.

Májový program Notičky zahájily koncertem v Žatci. Následoval oblíbený mezinárodní folklórní festival Tuchlovická pouť, a pak už se soubor představil na tradičních štacích, totiž na Staročeských májích v Mníšku pod Brdy, Letech, Zadní Třebani a Karlštejně.

V červnu Notičky jako obvykle zahrály na řevnickém náměstí císaři Karlu IV. u příležitosti tradičního královského průvodu. Poté se představily v kulturním centru Zahrada v Praze 4-Chodově.

Notičky netradičně na konci června opět zaznamenaly rekordní účast.

Poslední červnovou neděli vystoupily Notičky spolu s Hradišťanem na festivalu Porta v lesním divadle v Řevnicích.

Letní soustředění se tentokrát odehrálo na Tetřevích boudách nad Černým dolem. Notičky posilovaly svalstvo nohou neustálým běháním po schodech nahoru a dolů, ale pobyt se velmi vydařil, zejména díky skvělému servisu ze strany vstřícných majitelů, který nám dal zapomenout na poměrně vrtkavé počasí. Zkoušely se nové koledy v úpravách Saši Skutila a Honzíka Martínka. Deníček ze soustředění najdete ZDE.

Třetí zářijovou sobotu zahrály Notičky na dožínkovém vystoupení v Toulcově dvoře v Praze-Hostivaři a poté na vinobraní na Žofíně. Zatímco v renovovaném statku vládla výborná atmosféra, na Žofíně se přišlo podívat celých sedm lidí...

O týden později Notičky ukázkově zmokly při vystoupení na cibulářském jarmarku v Srbsku.

Říjnový program začal radostnou událostí: bývalý basista Bořek Ledvinka pozval Notičky, aby mu zahrály na svatbě. Ve všech ohledech velmi vydařená akce.

Na listopadovém Setkání lidových muzik v pražských Letňanech Notičky pobavily publikum hlavně propracovaným přednesem písně Já mám doma babku. V polovině listopadu pak soubor zahrál řevnickým Baráčníkům.

Našlapaný vánoční program začal rozsvěcením vánočního stromu na Pražském hradě pro nadaci Lívie a Václava Klausových. První prosincový den si Notičky zahrály společně s Ewou Farnou na udílení ceny "Dětský čin roku". O den později se představily v kostele svatého Šimona a Judy na soukromém vystoupení. Po dni volna následovalo vystoupení na vánočních trzích v Řevnicích.

Jako už tradičně zavítaly Notičky před Vánoci do Rudolfina, tentokrát aby se představily převážně s mysliveckými písněmi v sále plném nimrodů. V konkurenci Loveckého tria, ženského pěveckého sboru z Domažlic a osmi desítek trubačů na varhanní empoře se Notičky předvedly v nejlepším světle, dočkaly se pochvaly od konferenciérky Pavlíny Filipovské a několikrát svou spontánností dojaly k slzám trubačku sedící vedle píšťal, jakož i mnoho návštěvníků v publiku.

Těsně před svátky Notičky zahrály opět v DBK a na vánočních trzích na Staroměstském náměstí, na soukromé akci na zámku v Dobříši, a konečně v kostele v Karlíku na tradičním vánočním koncertě pro Náruč a dětský domov v Letech. Obětaví diváci v nevytopeném kostele přispěli prostřednictvím vstupného oběma institucím na veselejší Vánoce.

Copyright (c) 2013 Notičky