2. 2. 2008 se na zadnotřebaňské návsi odbýval již 19. Masopust a Notičky byly opět u toho.

Hudební ples, v pořadí již sedmý, se v tomto roce konal 15. 3. v kulturním domě v Zadní Třebani. Byl opět vyprodaný, o překvapení se postaraly malé i velké Notičky, které jako každý rok hrály k tanci a poslechu až do 23 hodin. Pak už se o skvělou zábavu staral taneční orchestr Karavel pod vedením Pavla Marka.

Napilno měly Notičky také o velikonočních svátcích – vystoupily na velikonočních trzích a na Staroměstském náměstí v Praze.

Po čtyři dny Velikonočních svátků hrály Notičky v pražském nákupním centru a nevynechaly ani svoji oblíbenou koledu v Řevnicích.

V dubnu 2008 se Notičky již popáté vydaly do USA, tentokrát do Silver Dollar City v Branson, ve státě Missouri. S výpravou odcestovaly také teprve 2,5leté Notičky - Kamilka Kolářová a Terezka Petrová, které spolu s ostatními třikrát denně vystupovaly v půlhodinovém programu. Kromě osvědčených kusů jako jsou hrábě, kominík, dřeváky či Orange Blossom Special, dovezly Notičky do Států také oblíbenou koulovačku.

7. 5. 2008 v předvečer státního svátku konce 2. světové války zahrály Notičky na Setkání u pomníku v Řevnicích českou státní hymnu.

V rámci festivalu Staročeské máje vystoupily Notičky v Černošicích a v Mníšku pod Brdy. Nechyběly ani na májových oslavách v Zadní Třebani či na dětském festivalu Zahrada 2008 v Praze. V květnu 2008 přibylo do Malých Notiček 12 nových dětí. Do souboru chodí celkem 65 dětí.

Srdečného pozvání a následně také přijetí se dostalo lidové muzice Notičky na rockovém festivalu Chvalečská noc 31. 5. 2008. Přítomní punkeři se do programu Notiček skvěle zapojovali a vynutili si dokonce dva přídavky.

7. 6. 2008 se konal již druhý ročník Královského průvodu, který vezl korunovační klenoty z Pražského hradu na Karlštejn. Do slavnosti na uvítanou družiny Karla IV. v Řevnicích se zapojily také Notičky svým vystoupením.

Ani letos nechyběly závěrečné akce – Notičky netradičně a neformální rozlučka před prázdninami, kterou připravila rodina Křížova ze Srbska.

Svatební den Verunky Lojdové a Mirečka Kuse, velkého pomocníka Notiček, skvělého muzikanta a člověka, doprovodily svými písněmi také Notičky. Stalo se tak 20. 6. 2008.

Další svatební den Jany Sýkorové, operní sólistky Státní opery Praha a naší hlasové poradkyně a notičkového vydavatele téměř všech CD Richarda Koláře se konal 4.7.2008.

Letní soustředění vždy předznamenává, co se bude v druhé polovině roku dít. V roce 2008 toho nebude rozhodně málo…

Notičky oslaví společně se všemi bývalými členy a jejich rodiči své desáté narozeniny. Koncert ponese příznačný název „10 let radosti s Notičkami“ a vystoupí na něm nejen všechny stávající členové souboru, ale svá nezapomenutelná sóla či výstupy si zde zopakují také členové, kteří muziku již opustili.

Vše pak vyvrcholí opět těsně před vánočními svátky. To až se 19. 12. 2008 v Dvořákově síni pražského Rudolfina rozezní první tóny společných koled v podání Hradišťanu v čele s Jiřím Pavlicou a dětské muziky Notičky v čele s Kristýnou Kolářovou. Společný projekt „Vinšujem Vám“ předvedou soubory ještě v předpremiéře na zámku v Dobříši 18. 12. 2008.

Z honosných prostor Rudolfina se Notičky opět vrátí domů, do Řevnic, kde zahrají poslední koncert roku 2008 v kostele sv. Mauricia, jehož výtěžek věnují dětem z denního stacionáře Náruč.

Copyright (c) 2013 Notičky