Notičky začínají již tradičně na 18. třebaňském Masopustu. Hrálo se v maskách a pomyslným podiem byl valník.

„Hola, začněte!“ dozpíval poslední část árie Mirek Smola v převleku principála z Prodané nevěsty a odstartoval tak poslední březnový den nejen 6. Hudební ples Notiček, ale současně jedno z překvapení plesu. Kromě samotných překvapení bylo jedním z bodů programu loučení se dvěma dámami. Loučila se Kateřina Klailová, primáška muziky, která svůj post předala Kristýně Kolářové. S Notičkami se loučila též vynikající kronikářka Ema Klailová, která vedla notičkovou kroniku od samotného založení muziky. Její komentáře, vtipy, názory, postřehy udělaly z „obyčejné“ kroniky umělecké dílo. Novou kroniku zde „do své péče“ převzala Jitka Mrázková.

O velikonočních svátcích vystoupily Notičky v rámci Velikonočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze. Nevynechaly ani velikonoční koledování v ulicích Řevnic.

6. 5. 2007 se na mezinárodní folklorní festival Tuchlovická pouť poprvé vydaly pouze Malé Notičky a Malá muzika. I bez velkých muzikantů zvládly své vystoupení na výbornou. Stejně úspěšní byli malí muzikanti a tanečníci na 8. poberounském folklorním setkání Staročeské máje a na pražském festivalu Zahrada 2007.

Během prvního ročníku Královského průvodu z Prahy na Karlštejn zahrály Notičky při zastávce císaře Karla IV a jeho družiny v Řevnicích.

Nevšední vystoupení absolvovaly Notičky 9. 6. 2007 v hotelu Pyramida v Praze, kde hrály na zahájení Mistrovství světa ve vzpírání.

Na závěr školního roku připravily Notičky výchovné koncerty pro základní školy z okolí a také závěrečný koncert Notičky netradičně. „Rozlučka“ proběhla tentokrát na zahradě u Wildmannů.

Program letního soustředění předznamenal, co bude událostí roku - veškeré přípravy se totiž soustředily na společné vánoční koncerty se slavnou cimbálovou muzikou Hradišťan v čele s Jiřím Pavlicou. Penzionem v Dolním Dvoře v Krkonoších tak posledních deset dní v srpnu zněly koledy a koledy a zase koledy.

Slavnostní otevření Modrého domečku zahájily svým krátkým vystoupením muzikanti Notiček. Modrý domeček postavilo občanské sdružení Náruč, které pomáhá handicapovaným dětem a dospělým, a otevřelo zde sociální firmu, která nabízí pracovní příležitostí právě těmto lidem. Notičky a Náruč se spolu „přátelí“ již několik let.

Folklorní soubor Klíček, se kterým Notičky v roce 1998 společně začínaly, uspořádal v září 2007 v Lesním divadle v Řevnicích oslavu svých desátých narozenin. Společně soubory zavzpomínaly na své první pásmo Okolo Berounky.

28. 9. 2007 se v upomínku na ničivé záplavy v roce 2002 konal velký koncert „Na mostě“. Vystoupil zde Jiří Pavlica s Hradišťanem, Pavel Vítek, Petr Bendl a nechyběly ani Notičky.

Na podzim hrály Notičky v domovech důchodců a pro postižené v Praze a v Hořovicích, také vystoupily na slavnostním zasedání Ministerstva školství v Rytířském sále Senátu a nechyběly ani na 3. setkání dětských muzik v Praze.

Velké pocty se dostalo Notičkám, když si je sama první dáma republiky Livie Klausová vybrala, aby 15. 10. 2007 zahrály britské princezně Anně během její návštěvy na zámku v Lánech. Členka britské královské rodiny se skvěle bavila, z vystoupení si dokonce odnesla šmouhu od notičkového kominíka pro štěstí.

17. 11. 2007 Notičky poprvé vystoupily v rockovém Club Kině v Černošicích ve společnosti hard-rockových a undergroundových kapel. I v takovém prostředí měla lidová muzika úspěch a Notičky si odvezly pozvání na rockový festival.

Opět se konal Mikulášský koncert s nadílkou.

Nejen událostí roku, ale doslova historickou událostí se staly vánoční koncerty Notiček a Hradišťanu. Premiéra koncertu s příznačným názvem „Vinšujem Vám“ se konala 17. 12 . 2007 v kostele sv. Šimona a Judy v Praze, o den později soubory program zopakovaly v Zrcadlovém sálu na zámku v Dobříši. „Holky a kluci, tak ať se nám to povede alespoň tak dobře jako včera,“ povzbuzoval před vystoupením mladé muzikanty Jiří Pavlica. Jeho slova se vyplnila a Notičky po boku zkušených muzikantů z Hradišťanu opět obstály. Nutno říct, že obstály na výbornou. Krásný předvánoční zážitek pro všechny přítomné a velká odměna a současně motivace do budoucna pro Notičky, to bylo „Vinšujem Vám“. Spojení Hradišťanu a dětské muziky Notičky zaujalo také Český rozhlas a hudební magazín České televize Terra musica, který z koncertu na zámku natočil reportáž.

Poslední koncert roku 2007 odehrály Notičky 23.12. 2007 v řevnickém kostele sv. Mauricia, kde uspořádaly benefiční koncert pro občanské sdružení Náruč. Výtěžek 15 tisíc korun věnovaly handicapovaným dětem, pro které Náruč provozuje denní stacionář.

Copyright (c) 2013 Notičky