Už k sobě neodmyslitelně patří – Notičky a třebaňský Masopust, který každoročně pořádají Naše noviny, čtrnáctideník informující o dění v Dolním Poberouní a Podbrdsku. Ani v roce 2006 tomu nebylo jinak…

Malé Notičky se v tomto roce rozrostly o 7 nových členů.

15 vybraných Notiček včetně teprve devítiměsíční Kamilky Kolářové se v dubnu 2006 vydalo již počtvrté do Spojených států, opět do Pigeon Forge v Tennessee. Za moře s Notičkami cestují také objemné rekvizity – v pytli na lyže se převážejí hrábě a vozembouch, v kufrech letí velká koňská hlava, dřeváky, kominický kostým včetně pravých českých sazí či starý lidový nástroj fanfrnoch. Hitem letošního vystoupení se však stal Orange Blosson Special v podání sester Kolářových a Bořka Ledvinky.

Velikonoční koleda byla opět v rukou Notiček, které do USA neodcestovaly. Zdárně chodily řevnickými ulicemi s trakařem a speciálními velikonočními písněmi. Odpoledne však koledníky doplnily Notičky, které se právě vrátily ze Spojených Států.

V pořadí již 5. Hudební ples se konal 29. 4. 2006 v Řevnicích, jedno z překvapení byl Radeckýho Marš, který děti nejenom zahrály, ale i zatančily coby mažoretky.

Také v roce 2006 Notičky zahrály na středočeském folklorním festivalu Tuchlovická pouť, na 7. poberounském folklorním setkání Staročeské máje a na dětském festivalu Zahrada 2006, uspořádaly závěrečný koncert Notičky netradičně a vystoupily též na slavnostním otevření zámku v Mníšku pod Brdy.

Místo tradiční neformální rozlučky před letními prázdninami se všechny malé i velké Notičky v tomto roce vydávají do plzeňské ZOO, kde společně prožily nádherný den.

Letní soustředění v Rokytnici nad Jizerou bylo poznamenáno velmi chladným počasím, snad o to víc se hrálo, zpívalo, tančilo, soutěžilo, atd. atd. Své první muzikantské počiny zde předvedla Malá muzika B. Primáška muziky Barbora Kolářová v této době odjela na studia na prestižní americkou školu Curtis Institut of Music ve Philadelphii, na její místo nastupuje Kateřina Klailová.

Na podzim Notičky vystoupily na prestižním Mezinárodním folklorním festivalu Pražský jarmark, jakož i na 10. mezinárodním setkání dětských školních folklorních souborů Polabská vonička. Zúčastnily se také 2. setkání dětských lidových muzik v Praze. Nejen v tomto roce si Notičky přijely zamuzicírovat na vyhlášené karlštejnské vinobraní.

Jeden z nejvýznamnějších koncertů v historii Notiček proběhl 2. 12. 2006. Notičky byly pozvány jako jeden z účinkujících na adventní benefiční koncert pořádaný Nadačním fondem manželů Livie a Václava Klausových. Řevničtí muzikanti zde vystoupili po boku slavných umělců jako je Jiří Pavlica a Hradišťan, Jaroslav Svěcený či Marie Rottrová. Velké chvály se Notičkám dostalo od první dámy paní Livie Klausové: „ Obdivuji Vaši práci. Středočeský folklor je tak bohatý a Vaše pojetí je zajímavé, pestré a moc pěkné.“ A ještě jeden historický okamžik tento večer připravil – vedoucí Notiček se zde domluvily s Jiřím Pavlicou na společném projektu pro rok 2007.

V prosinci vystoupily Notičky na závěrečném věnečku tanečních. Mikulášský koncert s nadílkou a Vánoční koncert v kostele sv. Mauricia v Řevnicích završil koncertní sezónu Notiček v roce 2006.

Copyright (c) 2013 Notičky