Ani v roce 2005 nechyběly Notičky na vyhlášených oslavách Masopustu v Zadní Třebani. Společně s Třehuskem uspořádaly již 4. Hudební ples s úžasným překvapením v podobě Kankánu a ještě před odletem do USA stihly rozšířit své řady o nové Malé Notičky.

Na přelomu března a dubna 2005 se 15 členů muziky vydává na tři týdny do Spojených států, tentokrát míří do Tennessee na FESTIVAL OF NATIONS 2005. Návštěvníci tématického parku Dollywood v městečku Pigeon Forge odcházeli z vystoupení Notiček nadšení, bohatší o několik českých slovíček. A tak za tři týdny všichni zaměstnanci i návštěvníci parku zdravili Notičky hezky po česku – Ahoj!

Velikonoční koleda se i tentokrát musela obejít bez „amerického obsazení“. Přesto ji zbylé Notičky i s přípravkou zvládly na výbornou. Na Tuchlovické pouti stejně jako na Staročeských májích v Zadní Třebani již vystoupily Notičky kompletní. Malé Notičky zde premiérově zatančily nové pásmo „Cibule“. S ním vystoupily také na pražském festivalu Zahrada 2005.

13. 5. 2005 zahajovaly Notičky slavnostní koncert na Evropském hudebním kongresu v Aule Pedagogické Fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Zbrusu nové, v pořadí již třetí, cédéčko Notiček nazvané „Všechno je to boží dárek“ spatřilo světlo světa 19. 6. 2005. Do hudebního světa jej uvedli kmotři Ondřej Hejma a Stanislav Sýkora. „Vašemu cérečku přeji všechno nejlepší, ať každičký den někoho potěší. A Vám, kocouři a kočičky, ať ty Vaše Notičky za roků pár, nám dají další Superstar!“ zveršoval své blahopřání Ondřej Hejma.

29. 6. 2005 se loučily Notičky se školním rokem závěrečným koncertem Notičky netradičně. V červenci 2005 oslavila spřízněná kapela Třehusk 20 let od svého založení. Slavnostní den se odbýval na zámku ve Svinařích, jeho součástí byl i křest nového CD Třehusku „Ten letovskej most“. Notičky na oslavách nejen zahrály, ale jejich houslistka Kristýna Kolářová se zde zúčastnila soutěže o nejlepšího zpěváka staropražských písní, kterou nakonec suverénně vyhrála.

V červenci tohoto roku přibyly do souboru dvě „supermalé Notičky“ – Terezka Petrová se narodila 18. 7. Kamilka Kolářová o týden později 25. 7.

Letní soustředění proběhlo opět v Rokytnici nad Jizerou. Vzhledem k přírůstkům do rodin vedoucích bylo pouze týdenní, přesto se pilně hrálo, zpívalo a tančilo. S letní přípravou Malých Notiček zde významně pomohl Mireček Kus, neboť novopečená maminka Petrová zůstala s Terezkou doma. (P.S. Mirečku, zpětně velké díky! Takový nápor zvládne opravdu jen KUS chlapa!)

Historicky 1. ročník setkání dětských lidových muzik se nemohl obejít bez Notiček. Diváky si zde získalo zejména číslo „hra na hrábě“ a osobitý projev basisty Bořka Ledvinky.

5. 12. 2005 opět naděloval Mikuláš společně s Notičkami. Slavnostní vánoční koncert uspořádaly Notičky tentokrát doma, v řevnickém kostele Sv. Mauricia. Kostel byl zcela zaplněn a atmosféra byla bezprostředně před Štědrým dnem nádherná.

Copyright (c) 2013 Notičky