Ani v tomto roce Notičky nevynechaly tradiční akce jako je třebaňský Masopust, v pořadí již 3. Hudební ples Notiček a Třehusku, stejně jako velikonoční pomlázku v ulicích Řevnic.

3. 4. 2004 Notičky opět bodují v soutěži muzik a zpěváčků. Nejmladší účastnice soutěže, teprve sedmiletá Klára Dudáková vyzpívala skvělé 2. místo. Samotná muzika Notičky si od poroty vysloužila slova chvály a uznání.

Nové cédéčko s pohádkou Tuláček liška doprovázenou písničkami Notiček bylo slavnostně pokřtěno 30. 4. 2004 v řevnickém kině. Notičky zde také premiérově vystoupily s hudebním pásmem na motivy této pohádky. Mezi hosty byl mj. slavný tvůrce večerníčků Václav Chaloupek a také středočeský hejtman Petr Bendl, který současně popřál Notičkám šťasnou cestu do USA.

Již podruhé se řevnické Notičky vydávají na tři týdny za oceán. Poprvé jako reprezentace Středočeského kraje, pod záštitou hejtmana Petra Bendla. Cílem je opět mezinárodní hudební festival v Bransonu ve státě Missouri, World Fest 2004.

V zápětí po návratu z USA 29. 5. 2004 se velké Notičky účastní vyhlášeného festivalu Dětská Strážnice. Malé Notičky v tu samou dobu vystupují na Staročeských májích v Zadní Třebani.

Na závěr školního roku stihli mladí muzikanti ještě festival Jižní město zpívá, hraje a tancuje stejně jako již tradiční závěrečný koncert Notičky netradičně. Neformální rozlučka před prázdninami se tentokrát konala na zahradě u Skalů, našeho dvorního fotografa.

Letní soustředění trávily Notičky tentokrát v Rokytnici nad Jizerou. Penzion Pod Lipami byl svědkem příprav na natáčení nového, již třetího CD Notiček. Malé Notičky se učily nové pásmo „Cibule“, první samostatné pásmo koled zde nacvičila nově založená Malá muzika, malí muzikanti ve věku od 7 do 10 let.

Dlouholeté přátelství řevnické obce Baráčníků a muziky Notičky bylo stvrzeno účastí muzikantů na oslavách 75.výročí založení obce. Každoročně Notičky vystupují na výročních schůzích tohoto spolku.

V září 2004 vystoupily Notičky na prvním ročníku festivalu Cesty v Řevnicích. Zde navázaly přátelství s kapelou Amici della musica, školní dechovkou z Itálie. Přestože Notičky byly vzornými hostiteli, po skončení festivalu italští kamarádi přestali komunikovat a partnerství zaniklo.

Benefičního koncertu uspořádaného u příležitosti 125.výročí narození Karla Hašlera se vedle umělců jako je Štěpán Rak, Pavel Vítek či Šlapeto zúčastnily také řevnické Notičky.

27. 10. 2004 zahrály Notičky na křtu nového CD plzeňské lidové muziky Jiskřička. Jednou z kmoter byla Lenka Kolářová, která zmíněnou muziku kdysi založila.

Ke krásným jubilejním narozeninám Lenky a Jindřicha Kolářových uspořádaly děti výjimečný koncert věnovaný pouze jejich vedoucím.

Jako host večera na koncertě „Pocta svaté Cecílii“, který každoročně pořádá vynikající flétnista Jiří Stivín v pražském Rudolfinu, vystoupily řevnické Notičky 21. 11. 2004. Na oplátku Jiří Stivín poskytl Notičkám útočiště ve svém nahrávacím studiu, kde koncem listopadu natočily své třetí cédéčko. „Milé Notičky, to jsem si s Vámi užil velice příjemné chvíle a snad ne naposledy. Hrajte jako „steklý“. A hodně legrace!“ popřál muzikantům po skončení natáčení Jiří Stivín.

Česká hudební společnost si pozvala Notičky, aby 25. 11. 2004 v Karolinu zahájily slavnostní koncert k 70. výročí založení Společnosti pro hudební výchovu.

V prosinci 2004 Notičky odehrály několik výjimečných koncertů – v kostele sv. Šimona a Judy hrály společně s Peterem Dvorským, na švýcarském velvyslanectví zpívaly koledy na setkání velvyslankyň, manželek velvyslanců a žen pracujících v diplomatických službách. Vánoční koncert odehrály Notičky též v nově zpřístupněné jídelně na zámku v Mníšku pod Brdy, v kulturním domě Gong vystoupily pro seniory, samozřejmě nechyběl ani Mikulášský koncert s nadílkou a velký vánoční koncert v kostele Panny Marie Sněžné v Praze.

Copyright (c) 2013 Notičky