I v tomto roce zahajujeme na jedné z nejvýznamnějších akcí v našem regionu, kterou je již XIV. Masopust v Zadní Třebani.

Velkému ohlasu se těšil také 2. Hudební ples pořádaný Notičkami a Třehuskem 22. 3. 2002. O překvapení nebyla nouze, jedním z nich byla např. Malá noční hudba v podání Notiček a hostů z České filharmonie.

29.3.2003 Notičky zpestřily udílení ceny Zlatý Ámos a navazující Kantorský bál v Národním domě na Vinohradech.

Událostí roku byla historicky první účast na světovém festivalu hudby WORLD FEST 2003 ve městě Branson, v Missouri, v USA. Samotnému odletu a působení na jednom z největších hudebních festivalů předcházely náročné přípravy, jak organizační, tak umělecké. Notičky vystupovaly v tématickém parku Silver Dollar City třikrát denně se svým půlhodinovým programem. Diváky seznámily s českou lidovou hudbou, tradičními lidovými nástroji a také kroji. Ještě před odletem do USA muzika pořídila krásné středočeské kroje, které výhradně pro Notičky navrhla a ušila paní Eva Waltrová. Hodiny příprav se vyplatily a Notičky prožily nezapomenutelné tři týdny ve společnosti ostatních většinou profesionálních souborů z celého světa. Největší přátelství, které trvá dodnes, navázaly s Indiány z Ekvádoru. Po návratu domů, plni euforie, uspořádala Lenka Kolářová s dětmi výstavu „Notičky a Amerika“.

Přestože podstatná část Notiček odletěla do USA, zbytek posilněn o přípravku Malé Notičky dodržel již zavedenou tradici velikonočního koledování.

Po návratu z USA se již kompletní Notičky opět s chutí zúčastnily Tuchlovické pouti a Staročeských májů.

22. – 25. 5. 2003 byly Notičky pozvány na Mezinárodní folklorní festival Praha srdce národů. Věhlasný festival dal dětské muzice nebývalý prostor, první vystoupení na Staroměstském náměstí bylo současně snímáno na cédéčko, pak Notičky měly čest jako jediný český zástupce reprezentovat naši zemi na galakoncertě v divadle U Hasičů, který zahajovaly stejně jako zakončovaly a na kterém vystoupilo na 20 zahraničních souborů.

V červnu hrály Notičky na japonské svatbě ve Vrtbovské zahradě v Praze.

Školní rok zakončil 15.6.2003 koncert Notičky netradičně jehož vrcholem se stala Malá noční hudba v podání všech dětí, pana starosty Miroslava Cvancigera a pana profesora Pavla Prantla.

Závěr roku patřil překrásnému výletu do ZOO v Plzni a opékání prasete u rodiny Soukupových.

Programem letního soustředění v Krkonoších byla tentokrát příprava na natáčení hudby k pohádce Tuláček liška, jejíž autorem je známý tvůrce večerníčků Václav Chaloupek a Diana Šeplavá. Na cédéčko příběh namluvila Pavlína Filipovská. Hudbu pro Notičky opět upravil Josef Fiala. Malé Notičky během soustředění na motivy této pohádky nastudovaly hudební pásmo.

Svatební den vedoucí Malých Notiček Pavly Němcové a Josefa Petra nezapomenutelně zpestřily malí i velcí muzikanti.

V prosinci 2003 Notičky opět uspořádaly Mikulášský koncert s nadílkou, vystoupily pro velvyslankyně a manželky velvyslanců v ČR, zahrály v domově důchodců na Zahradním městě a na zámku v Mníšku pod Brdy.

Vrcholem však byl 21. 12. 2003 velký vánoční koncert nazvaný Všechno k Betlému běží, který Notičky uspořádaly v kostele Panny Marie Sněžné v Praze. Kostel byl do posledního místa zaplněný a vystoupení bylo nevšedním zážitkem nejen pro přítomné diváky i vystupující Notičky.

Copyright (c) 2013 Notičky