Notičky vstupují do světa internetu a zakládají své stránky.

Přípravka Malé Notičky má již 13 členů: Milena Kolářová, Aneta Nejtková, Simona Řezáčová, Tomáš Podrazský, Klára Dudáková, Natálie Klimtová, Diana Šeplavá, Anna Poulová, Ester Vaškovicová, Markéta Veselá, Jiří Sejf, Kateřina Michalíková, Eliška Kenclová. Při zkouškách pomáhá nový člen týmu Lucie Kirova.

Kromě již tradičních akcí jako je třebaňský Masopust a velikonoční pomlázka Notičky chystají novou vlastní akci. Společně s třebaňskou hudební skupinou Třehusk připravují historicky 1. Hudební ples. Obě muziky si připravily překvapení, to notičkové byla Polonéza.

Ani letos Notičky nevynechaly festivaly Tuchlovická pouť či Staročeské máje. Malé Notičky zde poprvé vystoupily v nových krojích.

Celostátní přehlídky dětských zpěváčků lidových písní ve Velkých Losinách se v tomto roce neúčastní sólisté z Notiček, ale malé obsazení muziky. Notičkám se dostalo pocty, aby po dva dny doprovázela soutěžící finalisty z celé republiky. Jako jediné byly dětskou muzikou, která dostala takovou důvěru, ostatní muziky byly dospělé.

9. 6. 2002 vystoupily Notičky jako „předkapela“ komorního orchestru Musici de Praga, který v čele se sólistou Václavem Hudečkem koncertoval v řevnickém Lesním divadle. „Jsou skvostní a musím říct, že takové tóny a hlásky, ničím neponičené, je radost poslouchat. Je vidět, že hrají pro radost, a to je bezvadné,“ komentoval výkon Notiček houslový virtuóz.

Na studijní pobyt do Spojených států se během prázdnin 2002 poprvé vydává primáška souboru Barbora Kolářová. Teprve čtrnáctiletá studentka odjíždí do Meadownount school of music ve státě New York zdokonalovat hru na housle.

Závěr školního roku patřil jak jinak než Notičkám netradičně a oblíbené bojovce.

Letní soustředění se v tomto roce neslo v duchu příprav na historicky první videoklip Notiček. Autorem scénáře a režisérem v jedné osobě byl Martin Kirov, který do videoklipu zapojil všechny členy muziky, včetně přípravky. Náročné natáčecí dny se vyplatily a výsledkem byl krásný klip, který mj. odvysílala 1.12.2002 Česká televize v nedělním pořadu pro děti Pohádková půda. Kromě videoklipu natočily Notičky ve studiu ČT i koledu s fanfrnochem.

Zatímco Notičky trávily závěr léta v Krkonoších, jejich rodné vesnice a města zasáhly mohutné povodně. Domovy spousty dětí byly zaplaveny, celý pobyt vedoucí a děti sledovali tuto katastrofu a mysleli na své rodiny. Po návratu ze soustředění se Notičky zapojily do charitativního koncertu „Na mostě“, díky němuž se podařilo vybrat 150 tisíc korun na obnovu postižených obcí.

V listopadu 2002 muzika vystoupila v rámci Japonského týdne ve Španělském sále Pražského hradu.

Před kameru se Notičky postavily ještě jednou, a to při natáčení původní vánoční pohádky Proč dudák dupá? na videokazetu. Opět pod režijním vedením Martina Kirova. Křest samotné videokazety proběhl v řevnickém kině 24. 11. 2002 a kmotry tohoto díla se stali přátelé Notiček poberounská kapela Třehusk v čele s kapelníkem Miloslavem Frýdlem.

Kromě Mikulášského koncertu zahrály Notičky koledy také na vánočním posezení v Zadní Třebani a dokonce na Švýcarském velvyslanectví hrály pro manželky zahraničních diplomatů.

Jedno z nejpůsobivějších vystoupení bylo hraní těsně před vánoci 20.12. 2002 pro děti v motolské nemocnici. Na pozvání nadace Kapka naděje přijely Notičky alespoň trochu potěšit těžce nemocné děti.

Copyright (c) 2013 Notičky