Do roku 2000 vstupuje dětská lidová muzika Notičky s 19 členy. Nováčky v souboru jsou Šárka Staňková, Andrea Soukupová a Martin Wildmann.

V únoru se Notičky zúčastnily Přehlídky dětských folklorních souborů v Divadle malých forem v Plzni a v zápětí odjely na své první zimní soustředění do Nových Hutí. Organizační tým ve složení manželů Kolářových a Macourkových s dětmi pilně cvičil nové písně a odpoledne si všichni užívali na místních sjezdovkách.

4.3.2000 poprvé vystoupily Notičky společně s tanečníky z Klíčku na vyhlášeném třebaňském Masopustu. Od té doby se ho řevnická muzika účastní každoročně.

Notičky opět bodují v soutěži Zpěváček. 1.4.2000 vybojovala účast na celostátní přehlídce ve Velkých Losinách Zlatka Hrubá.

Česká televize v dubnu 2000 natáčí do pořadu „Haló hudba“ reportáž o Notičkách a jejich vedoucích, Lence a Jindřichovi Kolářových.

24.4.2000 se Notičky opět vydávají do řevnických ulic na velikonoční pomlázku. Při té příležitosti popřály a zazpívaly ke krásným 60. narozeninám paní Věrce Hrubé, nebo-li „babičce roztleskávačce“, jak je mezi dětmi známá. Babička roztleskávačka je největší příznivec řevnických dětských souborů, cestuje prakticky na všechna vystoupení, roztleskává publikum a děti vždy odmění nějakou dobrotou.

Notičky v tomto roce vystoupily na řadě folklorních festivalů: Tuchlovická pouť, Jihočeský folklorní festival Kovářov, Staročeské máje v Zadní Třebani. Zde se poprvé Notičky představují v nových, tentokrát už vlastních, chodských krojích. Dále se muzika společně s Klíčkem představila na České zemské přehlídce dětských folklorních souborů a folklorním festivalu Mělnický vrkoč a na Mezinárodním folklorním festivalu v Písku.

Do vlastních pořádaných akcí Notičky přidávají koncert na závěr školního roku nazvaný Notičky netradičně. Každý člen muziky na něm vystoupil sám a předvedl, co se za školní rok naučil na svůj nástroj.

Samotný závěr školního roku oslavily děti a rodiče společně v rámci tzv. bojového odpoledne. Spousta soutěží vyvrcholila fotbalovým zápasem rodičů a dětí, v němž to rodiče „schytali“ 2:5.

Letní soustředění v tomto roce tráví Notičky v Benecku a Klíček v Žamberku. Intenzivní spolupráce souborů končí, každý se vydává vlastní cestou.

U Notiček vrcholí problémy se zkušebnou. Dosud probíhaly zkoušky v prostorách Městského kulturního střediska, někdy dokonce v garáži u Kolářových, dočasně také v místním kině. Manželé Macourkovi vzali věc do vlastních rukou a ve vlastním domě upravili místnost pro zkoušky Notiček a hlavně pro zkoušky Rytmiky, kterou povede Hanka Macourková. Nakonec se zkoušky muziky přesouvají do místní ZŠ.

Tak a je to tady! Notičky natáčí svoji první desku. Po intenzivním soustředění natočili malí muzikanti své největší hity na cédéčko, které dostalo název Okolo Berounky. Do hudebního světa jej uvedla světoznámá operní pěvkyně Dagmar Pecková. „Jsem doslova převálcovaná! Neumím k tomu říct jiný, lepší výraz,“ komentovala vystoupení Notiček Pecková. Mistrem zvuku byl Stanislav Sýkora, hudební režie se ujal Jindřich Kolář.

Rok 2000 završila muzika Mikulášským koncertem a vánočními koncerty v Zadní Třebani a Praze.

Copyright (c) 2013 Notičky