V březnu 1999 se Notičky a Klíček zúčastnily se svým pásmem Okolo Berounky soutěžní přehlídky folklorních souborů Středočeského kraje v Nymburce. Současně zde proběhla soutěž o nejlepšího Zpěváčka, ve které Notičky reprezentovali Tomáš Soukal a Simona Hauerlandová. Soubory dosáhly výborných výsledků v obou soutěžích: 2. místo v soutěži folklorních souborů a navíc Simona vyhrála soutěž Zpěváčků a postoupila tak do celostátního kola ve Velkých Losinách.

5. 4. 1999 se malí muzikanti poprvé vydali na velikonoční putování Řevnicemi. S dřevěným trakařem na vykoledované dobroty, papírovou kasičkou ve tvaru velikonoční kraslice, s písní na rtech a pomlázkami putovaly Notičky řevnickými ulicemi od rána až do odopolene.

Soubor se rozrostl o nové členky – Kateřinu Brejlovou, Kláru Macourkovou, Markétu a Veroniku Košatovy. Každého vystoupení se účastní též nejmladší dcera Lenky Kolářové, 1,5 letá Milenka.

Notičky a Klíček v tomto roce dohromady nacvičily nové pásmo „Všechno lítá, co peří má“. Vystoupily s ním v plzeňském Divadle dětí Alfa, stejně jako na tradičním festivalu Staročeské máje v Zadní Třebani, na folklorním festivalu Jižní město zpívá, hraje a tancuje a v Lesním divadle v Řevnicích.

Jednou z nejmilejších událostí tohoto roku byl červnový koncert „Na lidovou notu“. Konal se v řevnickém Zámečku a Notičky na něm vystoupily společně s profesory plzeňské konzervatoře Martinem Kaplanem a Josefem Fialou. Pan Josef Fiala pro Notičky upravuje lidové písně od samotného založení souboru a je jejich velkým fandou.

Svůj um předvedly Notičky 1. 7. 1999 také na Zítkově kolonádě v Karlových Varech.

V srpnu odjely oba soubory na letní soustředění do Desné v Orlických horách. Děti stejně jako vedoucí prožili týden plný intenzivních zkoušek, her a soutěží. Velkou oporou Lence je po celou dobu manžel Jindřich Kolář a Hanka Macourková.

„Do futrálu“ si šly Notičky přivydělat během vyhlášeného karlštejnského vinobraní.

Dalším významným festivalem, kterého se Notičky společně s Klíčkem zúčastnily byla Polabská vonička, mezinárodní setkání dětských školních folklorních souborů v Nymburce 14. – 17. října.

Do vlastních pořádaných akcí Notičky vedle velikonočního koledování přidávají Mikulášský koncert s nadílkou. 5. 12. 1999 se v řevnickém kině poprvé představily Notičky společně s Mikulášem, čerty a andílky.

Copyright (c) 2013 Notičky