10.1.1998 v 9.00 hodin proběhla v domě u Kolářů, tj. v Řevnicích v Berounské ulici čp. 116, první oficiální zkouška dětské lidové muziky. Zakládající členové - Barbora Kolářová (primáška), Kristýna Kolářová, Jiří Nikodým, Simona Hauerlandová, Michaela Macourková, Kateřina Klailová, Anna Ledvinková - přednesli návrhy, jak by se měla muzika jmenovat. Z velkého počtu návrhů děti nakonec vybraly název Notičky.

Krátce nato se členy Notiček stali Martin Fiala, Miroslav Tichý, Radka Jahelková, Bořivoj Ledvinka, Monika Romanovská. Na kontrabas vypomáhá pan Miloš Chroust.

Muzika Notičky pokračuje ve spolupráci s dětským tanečním souborem Klíček pod vedením Ludmily Chroustové. Společně soubory nastudovaly pásmo „Okolo Berounky“, se kterým se 10.5. 1998 (pouhé 4 měsících od založení) představily na folklorním festivalu Tuchlovická pouť. Notičky vystupovaly v krojích vypůjčených od řevnických Baráčníků. Nováčci na festivalu obstáli na výbornou!

S pásmem „Okolo Berounky“ se Notičky a Klíček představily také „doma“ – na místním festivalu Staročeské máje v Zadní Třebani a v řevnickém sále Halisen, kde hrály pro zástupce ukrajinského velvyslanectví.

Velkou událostí pro děti bylo pozvání od České televize do nedělního pořadu pro děti Jůhele neděle, kde vystoupily s koledami a vedly rozhovor s Dagmar Patrasovou. Pořad se vysílal 26.12.1998.

Mezi Notičky mezitím přibyli Tomáš Soukal, Filip Skala, Zlatka Hrubá, Veronika Pecharová.

Rok 1998 završily Notičky vánočními koncerty v Zadní Třebani a v Řevnicích, kde vystoupily na společném koncertě s bluesgrasovou kapelou pana Miloše Chrousta The Short Fingers.

Copyright (c) 2013 Notičky