Dětská lidová muzika Notičky vznikla v roce 1998 v Řevnicích. Soubor, ve kterém hraje, zpívá a tančí na pětačtyřicet muzikantů ve věku 3 - 17 let, se zabývá především folklórem středních a jihozápadních Čech a Chodska. Za léta svého působení vychoval více než stovku dětí, z nichž některé nastoupily i na dráhu profesionálních hudebníků.

Notičky vystupují na koncertech a festivalech v České republice, pravidelně se účastní mezinárodních folklorních festivalů. Ve svém repertoáru zůstávají věrné především středním Čechám, kde je lze vidět a slyšet například na mikulášských a vánočních koncertech a místních slavnostech, jako jsou masopustní reje či májové oslavy. Notičky hrají také v domovech důchodců, pro dětské domovy a pro tělesně postižené ve středních Čechách. Soubor dlouhodobě spolupracuje s občanským sdružením Náruč se sídlem v Řevnicích. Notičky se pětkrát úspěšně zúčastnily mezinárodních hudebních festivalů World Fest v Missouri a Festival of Nations v Tennessee v USA. V roce 2008 Notičky natočily pro Českou televizi dva díly nových Zpívánek. Soubor má dosud na kontě sedm cédéček, z toho tři vánoční.

Mezi další mimořádné úspěchy souboru patří společné vánoční koncerty s cimbálovou muzikou Hradišťan v čele s Jiřím Pavlicou, s cimbálovou muzikou Harafica nebo gospelovým sborem Gospel Limited, či spolupráce s kapelou The Tap Tap Orchestra složenou ze studentů Jedličkova ústavu v Praze.

Copyright (c) 2013 Notičky